NEJLEPŠÍ CVIČEBNÍ POMŮCKY NA DOMA

ds-post-hero

ODPOROVÁ GUMA

První a zároveň nejvyužitelnější cvičební pomůckou na doma je podle mého názoru právě odporová guma. Díky jejím elastickým vlastnostem dokáže perfektně simulovat zátěž. Na trhu můžeme nalézt hned několik druhů těchto gum. Dělíme je podle provedení, síly a délky. Pro cvičení svalů na horní polovině těla nejčastěji použijete neukončenou gumu a pro svaly spodní částí těla naopak ukončenou. Sílu gumy je těžké vybrat podle údajů na e-shopu, tudíž doporučuji vybrat nějakou sadu s rozdílně obtížnými odporovými gumami.

Posilovací kolečko

Posilovací kolečko je jedním z nejlepších pomocníků pro zlepšení středu těla. S kolečkem můžete cviky hned na několik způsobů. Od těch snadných, až po ty opravdu těžké. Posilování s kolečkem zlepšíte fyzickou kondici, zlepšíte stabilitu a hlavně mobilitu. Během cvičení zapojíte kromě břišních svalů také zádové svalstvo, ramena, ruce a hamstringy.

CVIČEBNÍ PODLOŽKA

Základní cvičební pomůckou na doma je klasická cvičební podložka. Myslím, že tuhle podložku nemusíme představovat do hloubky. Zkrátka je to takový šikovný pomocník, na kterém pohodlně procvičíte téměř všechny svalové partie.

HRAZDA DO DVEŘÍ

Cviky na hrazdě jsou jedny z nejlepších na rozvoj zádového svalstva.  Mimo jiné hrazdu skvěle využijete k zavěšení TRX, nebo například pro upevnění odporové gumy. Montáž hrazdy je velmi snadná. Stačí tyč vložit mezi dveře a konce napevno dotáhnout.

ZÁVĚSNÝ POSILOVACÍ SYSTÉM

V posledních letech se trend TRX pořádně rozjel. My se tomu vůbec nedivíme! Závěsný posilovací systém TRX je skvělým pomocníkem na procvičení celého těla. Věřte nebo ne, ale díky TRX poznáte svaly, o kterých jste dříve možná ani nevěděli. Velkou výhodou je snadná instalace a velké spektrum cviků, které snadno dohledáte na YouTube.

ŠVIHADLO

Nebaví Vás běh, ale rádi byste do svého tréninku pravidelně zařazovali aerobní aktivitu? Švihadlo je skvělá volba! Můžete cvičit takřka kdekoliv a hlavně si vždycky pořádně zamakáte. Největším přínosem aerobní aktivity je okysličení svalů, posílení srdce, zlepšuje prokrvení těla a napomáhá ke spalování svalů.

KLOUZAVÉ PODLOŽKY

Netradiční ale velmi účinná pomůcka na cvičení doma je právě klouzavá podložka. Při tréninku se využívá vlastní hmotnost těla, která přirozeně působí jako odpor těla, a tím dochází k efektivnímu posilování. Cviky mají charakter koncentrovaných třecích pohybů, které se vykonávají pomocí speciálních návleků třením o podložku. Pokud jste podložku nezkoušeli, doporučujeme objednat a vyzkoušet.